Yukarı Çık
Hidayet Işık

Öz Geçmiş

Hakkında - Hidayet Işık

Hidayet Işık 20.09.1955 yılında Malatya'da dünyaya gelmiştir. Tüm eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır. İstanbul, Bakırköy Akşam Ticaret Lisesini bitirdikten sonra 1980 yılında İstanbul Yabancı Diller Yüksekokulu Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. İyi derecede Almanca bilen Hidayet Işık evli ve 2 çocuk babasıdır.

Toplum Örgütlerinden Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği(MASTÖB) Genel Başkan Yardımcılığının yanı sıra Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi görevlerini başarıyla yerine getirmiştir. Hidayet Işık ayrıca 1999 yılından beri merkezi İstanbul / Esenler'de bulunan Malatya-Pütürge Tepehanlılar Derneği Başkanlığı görevine devam etmektedir.

30 yıldır Eminönü Tahtakale'de baba mesleği olan paslanmaz çelik çatal, bıçak ve mutfak eşyaları üretimi yapan Hidayet Işık aynı zamanda Işık Madeni Eşya Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.'nin kurucu ortağı ve şirketin Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir. Hidayet Işık iş hayatında çağın gereklerine inanarak ve uyarak 2009 Yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği yapmıştır. Bu görevinden Mart 2011 de İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olabilmek için istifa etmiştir. 2013 yılında yapılan İstanbul Ticaret Odası Seçimlerinde İTO Disiplin kurulu üyeliğine seçilmiş ardından oybirliği ile Disiplin Kurulu Başkanlığına Seçilmiştir.

Hidayet Işık siyaset hayatına Anavatan Partisi ile başlamış daha sonra AK Parti ile devam etmiştir. 2002-2003 yıllarında AK Parti İstanbul İl Teşkilatında görev almış, 2003 yılında yapılan AK Parti Eminönü İlçesi Kongresi'nde İlçe Başkanlığı'na seçilmiş olup bu görevi 2007 yılında yapılan Genel Seçimlere kadar başarıyla sürdürmüştür. Bu süre zarfında 1. Ve 2. Olağan kongrelerinden başarıyla çıkmıştır.. 2006 yılında yapılan AK Parti Eminönü İlçesi 2.Olağan Kongresi'nde yeniden İlçe Başkanlığı görevine seçilerek çalışmasına ve hizmetlerine devam etmiştir. 2007 yılı Genel Seçimleri'nde İstanbul 2.Bölge 19. sıradan Milletvekili Adayı olmuştur. 27 Haziran 2009 Tarihinden itibaren onurla görev yaptığı Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden, 15 Ocak 2011 tarihi itibariyle İstanbul 3.Bölge Milletvekili aday adaylığı sebebiyle istifa etmiştir.